Arrestohen tre persona të dyshuar për vjedhje të rëndë në Prizren

  • 17.11.2022
Arrestohen tre persona të dyshuar për vjedhje të rëndë në Prizren

Arrestohen tre të dyshuar për veprat penale “Vjedhje e rëndë” dhe “Blerja, pranimi ose fshehja e sendeve të përfituar me kryerjen e veprës penale”

Policia e Kosovës ka njoftuar se me date 16.11.2022, në ora 14:00 pas një hetimi të gjate dhe veprimeve operative taktik në teren, nga hetuesit e Stacionit Policor të Prizrenit është arritur të identifikohen dhe të arrestohen tre të dyshuar për veprat penale “Vjedhje e rëndë” dhe “Blerja, pranimi ose fshehja e sendeve të përfituar me kryerjen e veprës penale”.

Gjatë hetimeve policia ka gjetur prova dhe dëshmitë se i dyshuari 01 ( S. Ç. /1995) kishte kryer veprën “vjedhja e rëndë” në Prizren, sendet e vjedhura i kishte shitur të dyshuarit 02 (T. D. /1991) dhe 03 (F.K. /1990) me një çmim shumë të ulët, me urdhër të prokurorit kujdestar ndaj dyshuarit 02 dhe 03 do te ngritët kallëzim penal për veprën “ Blerja, pranimi ose fshehja e sendeve të përfituar me kryerjen e veprës penale”.


Një pjese e sendeve të vjedhura janë gjetur dhe sekuestruar nga dyshuarit 02 dhe 03.

Deklarata prej të dyshuarit 01 është marr në prezencën e avokatit angazhuar sipas detyrës zyrtare, i njëjti pranon se ka kryer rastin vjedhja rëndë në depon për të cilën akuzohet dhe ka treguar vendet se ku i kishte shitur gjerat e vjedhura.

I dyshuari ka deklaruar dhe për disa raste tjera të vjedhjes që dyshohet se i ka kryer, të cilat do të hetohen në vazhdim.

Në lidhje me rastin dhe dëshmitë e siguruara është njoftuar prokurori kujdestar/ Departamenti për krime të përgjithshme Prizren, i cili ka lëshuar Aktvendim mbi ndalim për dyshuarin 01 për 48 ore, i dyshuarit gjendet në Qendrën e ndalimit policor , Stacioni policor Prizren.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë