Aksident i rëndë në Prizren – vdes një person, dy të tjerë u lënduan

12.07.2022

Sipas pamjeve shihet vetura tejet e dëmtuar. Si pasojë e këtij aksidenti ka vdekur një person dhe dy të tjerë janë lënduar. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira një kamion dhe një veturë, viktima e aksidentit është pasagjeri i veturës. Derisa rastin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës, kanë theksuar se dy personat […]

Aksident i rëndë në Prizren – vdes një person, dy të tjerë u lënduan Foto: Ilustrim

Sipas pamjeve shihet vetura tejet e dëmtuar.

Si pasojë e këtij aksidenti ka vdekur një person dhe dy të tjerë janë lënduar. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira një kamion dhe një veturë, viktima e aksidentit është pasagjeri i veturës.

Derisa rastin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës, kanë theksuar se dy personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit dhe njëri dyshohet se është dërguar në drejtim të Prishtinës.

Po ashtu në vendin e ngjarjes të aksidentit ka dalur edhe Prokurori i Shtetit.