58 aksidente trafiku brenda 24 ore, policia shqipton mbi 2 mijë tiketa

  • 15.11.2022
58 aksidente trafiku brenda 24 ore, policia shqipton mbi 2 mijë tiketa

Java e tretë e nëntorit ka filluar me raste të ndryshme për Policinë e Kosovës të cilat janë raportuar nga qytetarët e vendit.

Dita e hënë duket të ketë qenë ditë e ngarkuar për Policinë e Kosovës, ku përveç raportimeve nga qytetarët policia është kujdesur edhe për sigurinë në komunikacion.

Gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 2.198 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilët nuk i kanë respektuar rregullat e komunikacionit dhe e kanë rrezikuar atë.


Në raportin 24 orësh, Policia e Kosovë ka njoftuar se kanë ndodhur edhe 58 aksidente trafiku, prej të cilave 21 kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 37 të tjera me dëme materiale.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë