38 aksidente trafiku për 24 orë, një në Suharekë

  • 25.11.2022
38 aksidente trafiku për 24 orë, një në Suharekë

Dita e enjte ka qenë ditë e ngarkuar për Policinë e Kosovës e cila iu del në ndihmë qytetarëve të cilët raportojnë probleme nga më tq ndryshmet në këtë institucion.

Kështu po bëhet e ditur nga raporti 24 orësh dërguar mediave.

Në këtë raport ndër tjerash figurojnë edhe të dhënat për aksidentet në trafik si dhe tiketat e shqiptuara nga policia.


Gjatës së enjte Policia e Kosovës ka njoftuar se në vendin tonë kanë ndodhur gjithsej 38 aksidente trafiku, numër ky më i vogël krahasuar me ditët tjera të javës, shkruan SuharekaOnline.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se 9 aksidente trafiku kanë përfunduar me persona të lënduar si dhe 29 të tjera vetëm me dëme materiale.

Gjatë ditës së enjte një aksident trafiku ka ndodhur edhe në rrugën “Brigada 123” në Suharekë, ku një veturë ka goditur një fëmijë, si pasojë e aksidentit viktima ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Poashtu, gjatë ditës së enjte policia ka shqiptuar edhe 2.069 tiketa trafiku për kundërvajtje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë