Bizneset Vende Pune Ofertat

Zyba: Ajo çka kemi deklaruar në vitin 2007 është më aktuale se kurrë

Zyba: Ajo çka kemi deklaruar në vitin 2007 është më aktuale se kurrë

18.09.2023 Lajme

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba ka reaguar lidhur me temën aktuale, atë të asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Reagimi i deputetit Zyba vjen disa ditë pas takimit në Bruksel të kryeministrit Kurti me palën serbe, ku Kurti ka refuzuar themelimin e asociacionit.

Në reagimin e tij Zyba ka shkruar se “E kemi thënë, por vazhdon të mbetet aktuale. Ajo çka kemi deklaruar në shkurtin 2007, ajo çka kemi insistuar në prillin 2013, është më aktuale se kurrë. Sot, arma kryesore në duar të Serbisë janë këto marrëveshje për cilat me ngulm kemi insistuar të mos bëhen. 

10 shkurt 2007, Albin Kurti:

‘’Po dojnë me maru komuna me shumicë serbe, që kanë me pasë jashtëzakonisht ma shumë kompetenca se komunat me shumicë shqiptare. Dojnë me na maru diçka ngjashëm si ‘republika serbe’ brenda Kosovës, me na maru një kancer që ka me kontrollu Serbia, edhe krejt koha, nervat, enegjia ka me na shku t’u këqyr me asimilu këtë kancer’’.

Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë