znj.Mihrije Suka priti në takim përfaqësues të MFK-së, priten investime në Suharekë

  • 15.11.2018
znj.Mihrije Suka priti në takim përfaqësues të MFK-së, priten investime në Suharekë

znj.Mihrije Suka, si dhe zyrtarë tjerë komunal, para të cilëve kanë dhënë informata dhe kanë shpalosur projektet që do të përkrahën nga ky Fondacion.

Sipas z. Selimi Fondacioni i Mijëvjeçarit të Kosovës (MFK), nëpër Komuna do të investojë në fushën e energjisë efiçente, pastaj në renovimin e objekteve të mbetura nga sistemi i ish Jugosllavisë, si dhe do të ndihmojë edhe në renovimin e shtçpibe dhe objekteve të demtuara dhe të cilat qytetarët nuk kanë mundësi ti renovojnë.


Po kështu do të ndihmohet edhe në emancipimin e gjinisë femrore, ku do të përkrahën femrat me burse dhe studime në SHBA. Të gjitha këto janë përkrahur edhe nga kryetari Muharremaj dhe nga nënkryetarja Suka.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë