Bizneset Vende Pune Ofertat

Zbulohet Skenari: Thaçi i bëri ofertë LDK-së për të hyrë në qeveri. Lutfi Haziri, kryeministër!

Zbulohet Skenari: Thaçi i bëri ofertë LDK-së për të hyrë në qeveri. Lutfi Haziri, kryeministër!

31.01.2019 Lajme

Analisti politik, Astrit Gashi në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka folur për përpjekjet e presidentit Hashim Thaçi për shkarkimin e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit.

Ai ka thënë se Hashim Thaçi i ka bërë ofertë Lidhjes Demokratike që të hyjë në Qeveri, duke ia ofruar këto poste të larta në qeveri.

“PDK përmes Hashim Thaçit i ka bërë ofertë LDK-së që të hyjë në qeveri. Thaçi ia kishte ofruar LDK-së postin e kryeministrit. Madje, edhe ishte caktuar Lutfi Haziri si kandidat për kryeministër”, ka theksuar Astrit Gashi, raporton Gazeta Blic.

Sipas Gashit, pos kryeministrit, LDK-së ia janë ofruar edhe 5 ministri, të cilat do t’I zgjedhte vetë partia e drejtuar nga ana e Isa Mustafës.

“Kjo ofertë e LDK-së është refuzuar dhe kësisoj ka dështuar ky plan”, ka theksuar Gashi.

Ndryshe edhe nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ditë më parë në një intervistë të dhënë për media ka theksuar se ka pasur ofertë nga PDK për rrëzimin e Ramush Haradinajt, dhe marrjen e LDK-së në qeveri.

Por, kjo deklaratë e Hazirit është mohuar nga ana e drejtuesve të Partisë Demokratike të Kosovës.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë