Zbritet çmimi i derivateve në mënyrë drastike në Suharekë

  • 27.12.2018
Zbritet çmimi i derivateve në mënyrë drastike në Suharekë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj para ca dite ka paralajmëruar që të zbritet çmimi i derivateve në Kosovë, por në Komunën e Suharekës një pompë e derivatëve zbriti çmimin e naftës dhe të benzinës në mënyrë drastike.

Kjo pompë e cila zbriti në mënyrë drastike çmimet e derivateve quhet Pompa ‘Labi’ e cila ndodhet në Komunen e Suharekës, ku më konkretisht çmimi i derivateve në atë pompë është zbritur në 1 euro.


Këto ulje të çmimeve po vinë si pasojë e debatit të fundit e cila po bëhet rreth çmimeve shumë të larta të karburantëve në Kosovë, kryeministri i Kosovës ka thënë se po ta krahasojmë Kosovën me vendet e tjera të rajonit për çmimin e derivateve, Kosova e ka çmimin më të lartë të derivateve.

Më këtë çështje sot është marrë edhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ka takuar përfaqësuesin e naftëtarëve, prej të cilit ka kërkuar uljen e çmimit të naftës e benzinës dhe mbrojtjen e xhepit të qytetarëve të Republikës së Kosovës

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë