VV-ja liston aksionet e Policisë brenda një jave: Krimi dhe korrupsioni po ndiqen si asnjëherë më parë

  • 19.03.2022
VV-ja liston aksionet e Policisë brenda një jave: Krimi dhe korrupsioni po ndiqen si asnjëherë më parë

Lëvizja Vetëvendosje i ka listuar gjashtë aksionet e suksesshme që ka ndërrmarrë Qeveria gjatë kësaj jave në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Nga LVV-ja kanë përmendur aksionin “Pika”, ku u arrestuan 48 zyrtarë policorë e dy doganierë të dyshuar për korrupsion e ryshfet.


Si aksion të suksesshëm përmendën gjetjen dhe konfiskimin e 36 mijë kg mish me afat të skaduar në Pejë.

Po ashtu, kjo parti ka përmendur edhe aksionet e tjera si : Mbylljen e 13 qendrave të masazhit, mbylljen e komunës paralele të Shtërpcës, aksionin “Brezovica” si dhe aksionin kundër shmangieve tatimore në pompat e derivateve.

“Vendosja e ligjshmërisë është kyçe për shtetndërtimin dhe demokracinë në vend”, thuhet në njoftimin e LVV-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë