14.08.2019, 10:19

VV-ja del e treta ose katërta pa LDK-në

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është shprehur optimist për performancën e partisë së tij në zgjedhjet e parakohshme në vend, që pritet të mbahen pas disa javësh.

“PSD-ja do t’i ketë minimalisht 10 deputetë”, ka thënë ai, në emisionin “Pressing”, në televizionin T7.

Molliqaj gjithashtu ka parashikuar performancën e ish-partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai ka thënë se VV’ja po i frikohet shkuarjes në zgjedhje e vetme, për shkak se, siç ka vlerësuar ai, nuk do të arrinte rezultat të mirë.

Nëse VV shkon vetë në zgjedhje, s’do të hyjë në qeveri”, është shprehur Molliqaj.

N.T.P.SH “HALITI” gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin hap të jetës. E ardhmja është edhe më e sigurt nëse zgjedh rrugën dhe partnerin e duhur!

“Nëse VV shkon vetë në zgjedhje, do të garojë për vendin e tretë apo të katërt”, ka parashikuar ai.

LEXO EDHE:  “Qeveria në largim s'ka kompetenca ligjore''