Vransira dhe shi, njihuni me parashikimin e motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot kryesisht i vranët.

Vranësirat gjatë ditës së sotme parashihen që vende-vende të sjellin riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.