Votat e kandidatëve të PDK – Suharekë në Drenas, prin Ruzhdi Kurtishaj

Votat e kandidatëve të PDK – Suharekë në Drenas, prin Ruzhdi Kurtishaj
Çlirim Gashi

18.02.2021 / Lajme

Numërimi i votave për zgjedhjet e 14 shkurtit tashmë ka përfunduar. Por kanë mbetur ende pa u numëruar votat me kusht dhe ato nga diaspora.

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në zgjedhjet e 14 shkurtit ka arritur të marr mbi 13 mijë vota në Komunën e Drenasit.

I pari në listë është Enver Hoxhaj me 9017 vota

Drenasi e Skenderaj bashkë i kanë siguruar PDK-së rreth 27 mijë vota. Janë të vetmet komuna ku PDK ka fituar zgjedhjet.

Ndryshe, në nivel vendi PDK në zgjedhjet parlamentare është dalë partia e dytë.

KandidatiVotat
Ramë Vataj134
Sadik Halitjaha34
Ruzhdi Kurtishaj182
Florim Kryeziu108
LEXO EDHE:  Abdixhiku: Ardian Shala përveç se është doktor i mirë, është edhe kryetar i denjë i Suharekës
RAPORTO