Vodhi në një market në Suharekë dhe sulmoi fizikisht dy punëtor të sigurimit, i dyshuari arrestohet nga policia

  • 18.01.2023
Vodhi në një market në Suharekë dhe sulmoi fizikisht dy punëtor të sigurimit, i dyshuari arrestohet nga policia

Rastet e vjedhjeve kohëve të fundit kanë filluar të rriten, fenomen ky i cili ngjallë pasiguri tek qytetarët dhe vazhdon të mbetet sfidë për institucionet e vendit.

Një rast i vjedhjes është raportuar të martën në Stacionin Policor në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Sipas burimeve bëhet e ditur se një person i dyshuar ka kryer vjedhjenë një market dhe pastaj ka sulmuar fizikisht dy punëtor të sigurimit.


Si pasojë e sulmit fizik, dy viktimat dhe i dyshuari kanë pranuar tretman mjekësor.

I dyshuari për vjedhje është arrestuar nga policia si dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë