Vitia: Së shpejti mbërrin kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Kosova

Vitia: Së shpejti mbërrin kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Kosova
Çlirim Gashi

14.06.2021 / Lajme


Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se janë në momentet përfundimtare për fillimin e vaksinimit masiv.

Vitia përmes një postimi në Facebook tha se së shpejti mbërrin në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Kosova.

“Së shpejti mbërrin dhe kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Republika e Kosovës. Kështu shpresoj dhe besoj që do ta kemi një vjeshtë e dimër më të sigurtë dhe që më të dashurit tanë do të jenë më të mbrojtur.Ju lutem si çdo herë: ndiqni dhe informohuni në njoftimet zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për mënyrën, kohën dhe kriteret e vaksinimit”, ka shkruar Vitia.

Postimi i plotë:

Jemi në momentet përfundimtare të parapërgatitjeve për nisjen e vaksinimit masiv në të gjithë vendin tonë. 

Pas shumë sakrificave, humbjeve e vështirësive të këtij viti që lamë pas, kemi mbërritur tanimë në një stacion të ri nga ku mund të nisim rrugëtimin tonë drejt imunizimit. 

I kemi siguruar vaksinat, i kemi bërë përgatitjet. Së shpejti mbërrin dhe kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Republika e Kosovës. 

Kështu shpresoj dhe besoj që do ta kemi një vjeshtë e dimër më të sigurtë dhe që më të dashurit tanë do të jenë më të mbrojtur.

Ju lutem si çdo herë: ndiqni dhe informohuni në njoftimet zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për mënyrën, kohën dhe kriteret e vaksinimit. 

Ju falenderoj të gjithëve për besimin dhe solidaritetin e treguar prej shkurtit të vitit 2020. 

Falenderime nga zemra të gjithëve që ndihmuan në sigurimin e vaksinave!

Ecim tutje, për më mirë dhe më sigurtë!

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit