[VIDEO] Marshi protestues në Mushtisht, nesër fillon nënshkrimi i peticionit!

[VIDEO] Marshi protestues në Mushtisht, nesër fillon nënshkrimi i peticionit!

Dhjetëra qyetarë të Komunës së Suharekës ishin mbledhur sot në fshatin Mushtisht për të marrë pjesë në marshin paqësor si shenjë proteste për vrasjen e fundit të 32 vjeçarit Jertmir Aliaj.

Mes lotësh familjarë, dashamirë dhe shokë marshuan nga qendra e fshatit deri te stacioni policor.


Skënder Jemini, familjar i Krenar Jeminit i cili humbi jetën para disa javësh në vendin e punës tha se si do tju themi fëmijëve të vegjël që kërkojnë babain, kur kalojnë pranë stacionit policor, do të thojnë se policia na ka vra babin. Është urrejte e madhe, ne jemi mburrë dhe kemi ndi kënaqësi kur është formuar policia e Kosovës, po ja po dalim të zhgënjyer.

Në anën tjetër burime të portalit bëjnë të ditur se nesër fillon nënshkrimi i peticionit të inicuar nga Komuna e Suharekës për shfuqizimin e ligjit për lojërat e fatit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës