[VIDEO] Muharremaj: Mërgimtarët të gatshëm me ardhë për peticionin!

[VIDEO] Muharremaj: Mërgimtarët të gatshëm me ardhë për peticionin!

Kryetari i Komunës së Suharekës i është bashkangjitur marshit protestues të organizuar nga qytetarët e fshatit Mushtisht si shenjë pakënaqësie me vrasjen e 32 vjeçarit, Jetmir Aliaj në vendin e punës.

Në një prononcim për SuharekOnline, Bali Muharremaj ka deklaruar se ka përkrahje të gjerë nga të gjithë qytetarët pa dallim partie për nënshkrimin e peticionit. Ai gjithashtu ka deklaruar se ka pranuar me mijëra mesazhe nga diaspora të cilët kanë shprehur gatishmërinë që të vijnë të nënshkruajnë peticionin që kjo qështje të mbyllet brenda katër dite.


Ndër tjerash ai ka shtuar se në Komunën e Suharekës operojnë 20 biznese të lojërave të fatit dhe se që nga e hëna inspekcioni së bashku me policinë vazhdimisht janë në patroll për mbylljen e atyre bizneseve që nuk plotësojnë kushtet.

Muharremaj ka deklaruar se nënshkrimi i peticioni do të fillojë që nga dita e nesërme dhe se në momentin që fillon të nënshkruhet në Suharekë do të apelojë tek të gjithë kryetarët e komunave pa dallim partie politike që të kem përkrahje.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës