[VIDEO] Bali Muharremaj ‘sfidon’ kryetarin e Prizrenit!

[VIDEO] Bali Muharremaj ‘sfidon’ kryetarin e Prizrenit!

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në konferencën e ditës së enjte ka ftuar kryetarin e Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka që të premten në mengjes së bashku të fillojnë pastrimin e ambientit.

Takimi në mes kryetarëve të të dy komunave ka ndodhur sot në orën 08:00 të mëngjesit në kufirin në mes të Komunës së Suharekës dhe asaj të Prizrenit, konkretisht tek “Pusi i Atit”.


Haskuka ka falënderuar kryetarin Muharremaj për ftesën dhe ka potencuar se aksione të tilla për pastrimin e ambientit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Ndërsa kryetari Muharremaj ka thënë se qëllimi i këtij aksioni është vetëdijësimi i qytetarëve dhe se do të fillohet që nga moshat më të reja.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës