Vetëm 2 raste aktive me COVID-19 në Komunën e Suharekës

Vetëm 2 raste aktive me COVID-19 në Komunën e Suharekës
Fjolla Hoxha

23.06.2021 / Lajme

Ministria e Shëndetësisë (MSh) në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKShPK) ka njoftuar se gjatë ditës së dielë janë konfirmuar 18 raste pozitive me COVID-19, ndërsa është regjistruar një rast i vdekjes nga ky virus.

Në Komunën e Suharekës nuk është konfirmuar asnjë rast me COVID-19, shkruan SuharekaOnline.

Gjithashtu, janë shëruar 14 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 105.255.

Ndërsa numri i rasteve aktive në tërë Kosovën është 165, prej tyre dy në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 107,673 raste dhe 2,253 raste të vdekjes.

LEXO EDHE:  Temperaturat e larta, IKSHPK thirrje qytetarëve të mos ekspozohen në diell

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit