Vendosen barrierat në Rrugën “Brigada 123” tek hyrja e qytetit

  • 20.01.2019
Vendosen barrierat në Rrugën “Brigada 123” tek hyrja e qytetit

Në Rrugën “Brigada 123” tek hyrja e qytetit drejtimi nga Prizreni, janë vendosur barriera për shkaqe sigurie.

Këtë e kishte konfirmuar vetë kryetari i Komunës së Suharekës, z.Bali Muharremaj.


Kryetari së bashku me përfaqësues nga Ministria e Infrastrukturës dhe nga Policia e Kosovës ditë më parë kanë inspektuar vendin ku tashmë janë vendosur barrierat.

Njëkohësisht dega e PDK-së në Suharekë ka njoftuar se vendosja e barrierave është bërë me kërkesë të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në Therandë, konkretisht Asambleistit Dardan Berisha.

Është realizuar vendosja e Pahive Elastike (mbrojtësve anësor të rrugës) te vendi i quajtur “Te Hisari” ku ky vend është përcaktuar si vend i rrezikshëm dhe potencial për ndodhjen e aksidenteve të trafikut rrugor.

Kujtojmë se javë më parë në vendin e njëjtë kishte humbur jetën një qytetar i cili ishte vetëaksidentuar duke devijuar rrugën.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë