Vazhdon edhe nesër greva e shërbyesve civilë

  • 29.01.2019
Vazhdon edhe nesër greva e shërbyesve civilë

Grevat e shumta janë duke e rrezikuar pozitën e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, si mësimdhënësit, kirurgët, ortopedët dhe së fundmi edhe shërbyesit civil ku sot kanë zhvilluar grevë një orëshe, ndërsa edhe nesër përsëri do të vazhdojë greva e shërbyesve civilë, ku do të zhvillohet nga ora 10:00 deri në ora 11:00.

Greva e shërbyesve civilë e cila do të zhvillohet edhe nesër është bërë e ditur nga një komunikate për media, nga vetë Shërbyesit Civil, arsyeja e grevës është që të bëhet një zgjidhje për çështjen e pagave për shërbyesit civil, kjo kërkesë është në kuadër të Projektligjit për paga.


Në komunikatën për media nga shërbyesit civilë thuhet se: “Këshilli grevist dhe udhëheqja e dy kryesive, të angazhohen që me zyrtarët qeveritarë t’i vazhdojnë përpjekjet për gjetjen e një zgjidhje të pranueshme për shërbyesit civil, e cila do të jetë e barasvlefshme me sektorët e tjerë dhe të sigurojnë një dëshmi mbi marrëveshjen e arritur”.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë