Bizneset Vende Pune Ofertat

Vazhdon ardhja e mërgimtarëve në Kosovë, kjo është gjendja në vendkalimet kufitare

Vazhdon ardhja e mërgimtarëve në Kosovë, kjo është gjendja në vendkalimet kufitare

22.07.2023 Lajme

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Mërgimtarët nga vende të ndryshme të Evropës ia kanë mësyer vendlindjes së tyre për të kaluar pushimet verore. Përveç rrugës së gjatë e të lodhshme, mërgimtarët përballen edhe me pritjet e gjata në vendkalimet kufitare.

Bashkatdhetarët të cilët shfrytëzojnë pikën kufitare Dheu i Bardhë janë duke pritur mbi tri orë për të hyrë në territorin e Kosovës. E kolona në këtë vendkalimkufitar janë deri në 1000 metra.

Ndërsa, bashkatdhetarët të cilët po shfrytëzojnë pikën kufitare në Merdarë janë duke pritur rreth një orë për të hyrë në Kosovë.

Sipas të dhënave të fundit të publikuar në ora 11:34 nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, bëhet e ditur se vendkalimet tjera janë të lira për qarkullim dhe se dalja dhe hyrja në Kosovë mund të bëhet nga pesë deri në dhjetë minuta.

FLUKSI NË PIKAT E KALIMIT KUFITAR

Pikat e Kalimit KufitarHyrje (min)Dalje (min)Kolona (metra) 
Hyrje
Kolona (metra) 
Dalje
Qafë e Prushit03-0503-050000
Qafë e Morinës03-0503-050000
Kullë03-0503-050000
Bërnjak03-0503-050000
Glloboqicë03-0503-050000
Stançiq03-0503-050000
Vërmicë03-0503-050000
Hani i Elezit05-1005-100000
Jarinje03-0503-050000
Mutivodë03-0503-050000
Muçibabë30100000
Dheu i Bardhë20005-10100000
Merdarë60200000
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende97 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë