Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Vaksinohen 70 përqind e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës

Vaksinohen 70 përqind e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës
Taulant Krasniqi

21.08.2021 / Lajme

Zgjedhjet Lokale: Reklamo këtu !!!

Informimi i paanshëm dhe i drejtë i publikut është edhe...

Lexo më shumë

Një numër i konsiderueshëm i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës ende nuk kanë marrë asnjërën dozë të vaksinës kundër COVID-19. Policia ka konfirmuar se 70 për qind e stafit kanë marrë së paku njërën dozë të vaksinës.

Megjithatë, numri i atyre që kanë marrë të dyja dozat mbetet i vogël. Ekspertë të sigurisë thonë se vaksinimi duhet të jetë obligim për zyrtarët policorë, pasi e kundërta paraqet rrezik për sigurinë publike dhe funksionimin e këtij institucioni.

Rreth 2700 pjesëtarë të Policisë, apo 30 për qind i numrit të përgjithshëm, nuk kanë marrë ende asnjërën dozë të vaksinës kundër COVID-19.

Të pyetur se sa është numri i punonjësve të këtij institucioni që janë vaksinuar me njërën ose të dyja dozat, në Policinë e Kosovës kanë treguar vetëm përqindjen – pa specifikuar dozat.


Zyra për Informim, Policia e Kosovës: “Policia e Kosovës aktualisht ka mbi 9 mijë punonjës. Ju informojmë se vaksinimi i punonjësve të Policisë së Kosovës është duke vazhduar dhe shkuar sipas planifikimeve dhe do të vazhdojë ditëve në vijim, ku deri më datë 19.08.2021 janë vaksinuar mbi 70% të punonjësve”, kanë thënë nga Policia e Kosovës për ATV.

Përkthyer në numra, 70 përqindëshi, nënkupton se rreth 6300 pjesëtarë të forcave të rendit kanë marrë së paku njërën dozë, dhe një pjesë e tyre edhe të dytën.

Nga 18 mijë dozat e nevojshme për të imunizuar plotësisht stafin e Policisë së Kosovës, sipas të dhënave të Ministria Ministrisë së Shëndetësisë, deri të shtunën,  numri i dozave që u janë dhënë punonjësve të këtij institucioni është  afër 8200.

Zbërthyer edhe më, nga totali prej 8200 dozash sa janë administruar për këtë kategori punëtorësh, i bie se rreth 1900 prej tyre janë doza të dyta.

Kjo nënkupton se më pak se 22 për qind e stafit të Policisë është imunizuar me të dyja dozat e vaksinës kundër COVID-19.

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala, thotë se zyrtarëve policor duhet t’u bëhet obligim vaksinimi.

Mos-vaksinimi, por edhe vonesat në këtë proces, sipas tij cenojnë sigurinë publike dhe kapacitetet njerëzore të vetë institucionit.

Shkallë më të lartë të vaksinimit sesa Policia, sipas të dhënave zyrtare ka Forca e Sigurisë së Kosovës.

Të fundit