Ushtarët e Kosovës me aksion humanitar për dhurimin e gjakut

Ushtarët e Kosovës me aksion humanitar për dhurimin e gjakut

Sot, Ushtria e Kosovës organizoi një aksion humanitar duke dhuruar në formë vullnetare gjakë për nevoja të Qendrës Kombëtare të Kosovës për Transfuzionin e Gjakut.

Ky aksion humanitar për dhurim të gjakut nga Ushtarët e Kosovës do të zhvillohet në Komandën e Forcave Tokësore të FSK-së në kazermën ‘Adem Jashari’ në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë ku do të fillojë në orën 10:00.


Duke marrur parasysh, Ministrinë e mbrotjes, ky aksion është aksioni i parë humanitar për dhurimin e gjakut në formë vullnetare që është organizuar në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Ushtrinë e Kosovës.

Personat që do të dhurojnë gjakë në formë vullnetare janë: Ushtarët, oficerët, nënoficerët dhe shërbyesit civil të MM-së dhe FSK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës