Ulet rroga e presidentit, kryeministrit dhe kryeparlamentarit!

  • 22.01.2019
Ulet rroga e presidentit, kryeministrit dhe kryeparlamentarit!

Deputeti i NISMA-së, Milaim Zeka përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se është arritur të zvogëlohet rroga e presidentit, kryeministrit dhe kryeparlamentarit.

“Ashte e vertete qe kane ardhe kerkesa, po ky vendim ashte marre me propozimin tim si perfaqesues i Nismes, te VV-se, te LDK-se, PSD si dhe te mbeshtetur nga kryetari i Komisionit, Nait Hasani.


Nuk kemi nevoje mu shty per merita, sikur per punen e taxes. Me rendesi eshte qe po punojme ne gdhendjen e nje ligji, i cili fillon me rrezu nje sistem kriminal te ndertuar ne KS. Me kete ligj perfitojne kategorite e fukarenjeve ” ka shkruar Zeka në Facebook.

Nga 2,900 euro paga bazë e Kryeministirt Haradinaj, do të zvogëlohet në 2,100 euro. Kjo pasi që kështu është rregulluar me ligjin për paga që Kryeministri të mos e ketë rrogën me të lartë se sa Kryekuvendari.

Rroga do t’i zvogëlohet edhe Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Nënkryetarit të Kuvendit, Zëvendëskryeministrave dhe Ministrave.

Kujtojmë se vendi po përballet me greva në sektorin e arsimit dhe ditët në vijim janë paralajmëruar greva në sektore të tjera.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë