Bizneset Vende Pune Ofertat

Shtëpia e Kulturës “Ukë Bytyçi”në Suharekë, mbetet vetëm në letër

Shtëpia e Kulturës “Ukë Bytyçi”në Suharekë, mbetet vetëm në letër

07.12.2018 Lajme

Tërheqjen e këtyre mjeteve nga ky projekt e ka bërë të ditur ministri i Kulturës, Kujtim Gashi. Sipas tij, kjo ka ndodhur si pasojë e mos-kryerjes së punimeve nga kompania kontraktuese.

“Gjithë financimi bëhet nga ministria. Jemi zotu që kompania të vazhdojnë punimet dhe me ridestimin të mjeteve i kemi nda 300 mijë euro. Por, me takimin që kemi pas me kryetarin e Suharekës ka kërkuar që të mos ridestinohen ato mjete sepse kompania nuk i ka kryer punime”, tha ai në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Projekti për ndërtimin e kësaj shtëpie të kulturës në tërësi kap shifrën rreth 3 milionë euro dhe ishte paraparë që të përfundojë për tri vjet.

Kontrata për ndërtimin e shtëpisë së Kulturës në Suharekë ishte bërë më 17 tetor 2017, mes ish-kryetarit Sali Asllanaj dhe operatorëve ekonomikë “NNSH A&B Construction dhe NNT ABC”.

Kryetari i atëhershëm i komunës së Suharekës z. Sali asllanaj kishte nënshkruar kontratën për ndërtimin e shtëpisë së kulturës “Ukë Bytyç” me grupin e Operatorëve Ekonomik NNSH A&B CONSTRUCTION & NNT ABC me seli në Suharekë.

“Sot është një lajm i mirë për të gjithë qytetarët e Komunës së Suharekës, artistët, Shoqëritë Kulturore-artistike dhe të rinjtë ngase nënshkruam kontratën për ndërtimin e shtëpisë së kulturës “Ukë Bytyçi”, një objekt modern me standarde shumë të larta” kishte thënë kryetari Asllanaj pas nënshkrimit të kontratës me grupin e Operatorëve Ekonomik NNSH A&B CONSTRUCTION & NNT ABC me seli në Suharekë.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë