Tre të vdekur dhe 165 të shëruar nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

IKSHPK-ja ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 3 viktima nga COVID-19.

Sipas statistikave të IKSHPK-së që nga marsi ku në Kosovë janë regjistruar rastet e para me COVID-19, në Kosovë kanë humbur betejen 604 pacient të prekur nga koronavirus.

Gjithashtu në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 165 pacient që ishin të infektuar me COVID-19.

Sipas IKSHPK-së në Komunën e Suharekës sot nuk është identifikuar asnjë rast pozitiv me COVID-19.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.