Tragjedi në Zvicër: Humb jetën nga goditja e trenit 15 vjeçari nga Malisheva

Një i ri me prejardhje nga Kosova ka vdekur në qytetin Nauchatel të Zvicrës. Viktima është goditur nga treni dhe si pasojë ka humbur jetën.

Por si kishte ndodhur ngjarja tragjike?

Pak pas orës 8:00 të mëngjesit, teksa të rinj po prisnin që treni të kthehej në Neuchâtel në Zvicër, një 15-vjeçar u largua nga grupi dhe u drejtua për në shina.

Bëhet fjalë për të riun Ardian Ramadanin, i cili është me prejardhje nga Kosova saktësisht nga Komuna e Malishevës.

Gjatë një deklarate të bërë policia kantonale e Fribourg ka thënë se ai nuk e kishte vënë re trenin dhe u godit nga pjesa e përparme e tij.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

Pak pas orës 8:00 të mëngjesit, ndërsa tetë të rinj po prisnin që treni të kthehej në Neuchâtel, një 15-vjeçar u largua nga grupi dhe u drejtua për në shina. Ai nuk e vuri re hyrjen e një treni të Transportit Publik Friburg në stacion dhe u godit nga pjesa e përparme e tij, tha policia kantonale e Fribourg në një deklaratë, shkruan 20 min.ch.

Adoleshenti u përplas me kokë dhe nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të shkaktuara nga goditja e trenit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.