Bizneset Vende Pune Ofertat

Tomë Gashi: Procesi në Gjykatën Speciale do të zgjasë 10 vjet minimumi

Tomë Gashi: Procesi në Gjykatën Speciale do të zgjasë 10 vjet minimumi

13.12.2018 Lajme

Prokuroria Special në Hagë deri më tani ka ftuar disa pjestarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për intervistim si: Rrustem Mustafa “Remi”, Sokol Dobruna, Nazif Mehmeti, Sami Lushtaku, Safet Syla, Remzi Shala “Molla Kuqe”.

Gashi tha se: “Tri shkallshmëria as në Prishtinë nuk përfundon para 5-6 vjetëve”, ai shtoi se procesi në Gjykatën Speciale do të zgjas minimum dhjetë vjet.

Në një intervistë në RTV21, Avokati Tomë Gashi tha: “Qeveria e Kosovës i ka nda 1 milion e gjysmë që nuk janë as për mu nis për Hagë, jo për krejt lëndët, por për asnjë lëndë, do të thotë qaq kushtojnë edhe qaq zgjasin në periudha kohore të gjata. Unë po pres që ka me zgjat minimum 10 vjet për shkak se e ki tri shkallshmërinë pastaj e ki edhe degën e gjykatës kushtetuese”.

Kurse ai shtoi se secili i dënuar ka të drejtë të ankohet, “Tri shkallshmëria as në Prishtinë nuk përfundon para 5-6 vjetëve, nuk është asnjë rast i krimeve të luftës që ka përfunduar më shpejt, kështu që kjo i bie se Qeveria ka të drejtë që ta ngrisë shumën e pagesave”.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë