Thaçin dhe Haradinajn i ndan deportimi i turqëve, por i bashkon Pal Lekaj

Presidenti dhe kryeministri i Kosovës edhe pse me deklarata dhe qëndrime kundërthënëse për deportimin e turqëve, saqë në opinion krijuan bindjen për krijimin e një hendeku mes tyre siç duket nuk qëndron një bindje e tillë.

Thaçin dhe Haradinajn i ndan deportimi i turqëve, por i bashkon Pal Lekaj

Pal Lekaj ka qenë nikoqir i vizitës së dy krerëve të shtetit, presidentit Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj. Krerët e shtetit kanë zgjedhur shtëpinë e Pal Lekajt për të drekuar bashkë dhe atë në festën e Pashkëve. Për dallim nga ditët tjera ku situata dhe raporti mes tyre dikuj i ftohtë ata shihen në disponim dhe në emocione festive.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës