Tetë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 466 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 142 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv në Kosovë, këtë lajm e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

Me tetë rastet e konfirmuara sot nga IKSHPK numri i përgjithshëm i viktikmave të cilat e humbën betejën me virusin Korona ka arritur në 381.

Gjithashtu kujtojmë që sot janë shëruar edhe 201 persona.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.