Të rinjtë e Suharekës gëzojnë shumë familje në fundvit

  • 28.12.2018
Të rinjtë e Suharekës gëzojnë shumë familje në fundvit

Festat e fundvitit jo të gjithë e presin me buzëqeshje në fytyrë. Ka shumë njerëz iu duhet ndihmë edhe për nevojat elementare. 

Për të ia rikthyer buzëqeshjen këtyre njerëzve duhet të bëhemi bashkë. Këtë gjë e kanë bërë të Rinjët e Komunës së Suharekës.


Ata kanë shpërndarë dhurata të ndryshme për njerëzit në nevojë, si pako ushqimore, veshmbathje dhe gjëra elementare për mbi 60 familje.

Rreth kësaj nisme është shprehur edhe kryetari Muharremaj i cila tha se është shumë i lumtur që ishte bashkë me rininë e qytetit.

“Jam krenar që i përfaqësoj qytetarët e Therandës. Ata janë punëtor dhe human në shpirt. Të rinjët më kanë dhënë shumë emocione me këto aktivitete, të cilat do ti gëzojnë shumë familje me ndihmën e cila tregon vedijen e lartë për shoqërinë tonë.Ju lumtë !”, shkroi Bali Muharremaj në Facebookin e tij.

Aksioni do të vazhdoj edhe ditët në vijim derisa të ju kthehet buzëqeshja familjeve në nevojë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë