Të Rinjët e Qytetit gëzojnë mbi 60 familje për festat e fundvitit

  • 31.12.2018
Të Rinjët e Qytetit gëzojnë mbi 60 familje për festat e fundvitit

Aksioni humanitar i të Rinjëve të Qytetit ka përfunduar me sukses mbledhjen dhe shprëndarjen e mjeteve dhe veshmbathjeve për mbi 60 familjet në nevojë.

Brenda dy ditëve të Rinjët e qytetit kanë mbledhur mjete financiare, veshmbathje dhe pako ushqimore nga qytetarë dhe biznese të qytetit.


Patriot Berisha organizator i aksionit e ka vlerësuar kontributin e qytetarëve për familjet në nevojë duke falënderuar qytetarët dhe bizneset për përkrahjen gjatë këtij aksioni. Sipas tij deri më tani janë mbledhur një shumë e konsiderueshme e mjeteve finaciare, miell, veshmbathje, pako ushqimore etj.

Gjatë këtyre ditëve me pakot e grumbulluara janë ndihmuar mbi 60 familje në nevojë në Komunën e Suharekës para fundvitit tha Berisha.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë