Të pakënaqur me masat e reja, gastronomët nesër protestojnë para Qeverisë

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi, ka ftuar të gjithë gastronomët nesër që të dalin para Qeverisë dhe të protestojnë.

23.10.2021 / Lajme

Të pakënaqur me masat e reja, gastronomët nesër protestojnë para Qeverisë
Foto: Ilustrim

Kllokoqi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se protesta parashihet të mbahet në orën 21:30. Sipas tij kjo protestë do të bëhet me makina e sirena.

“Nesër, e diele, ora 21:30, ftoj të gjithë gastronomët që të dalim para Qeverisë, duke i marrë automjetet tuaja për të protestuar kundër masave të reja, me sirena!!”, ka shkruar ai në Facebook.


Edhe shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka kundërshtuar masat e reja kundër COVID-19. Sipas kësaj shoqate nuk është hera e parë që ky lloj i masave të mirret nga Qeveria e Kosovës.

Ky model është marrë edhe në Qeverinë e kaluar, i cili është dëshmuar se ishte i pakuptimtë dhe jo efektiv. Kërkesat tona kanë qenë që të punohet sipas rregulloreve Komunale, që muzika të jetë në proporcion me këtë orar, dhe ora policore të hiqet.

Masat nuk kanë kuptim që të kufizojnë veprimtaritë biznesore, por të stimulojnë vaksinimin e popullatës, si zgjidhja e vetme për daljen nga kjo krizë. Përderisa i lejojmë të hyjnë vetëm personat e vaksinuar dhe ata që ofrojnë dëshmi, pse të mos punojmë me kapacitete të plota?! Rrjedhimisht, ftojmë të gjithë anëtarët e SHGK-së, që të marrin pjesë në Mbledhjen e Jashtëzakonshme të Kuvendit, të hënën me dt. 25/10/2021 pranë Hotel Sirius në ora 14:00!

Deri kur duhet të duroni dhimbjet e shpinës dhe qafës? Këto janë simptomat, shkaqet dhe trajtimi

Në të shumtën e rasteve dhimbjet e shpinës dhe qafës, mund të parandalohen dhe të mbahen nën kontroll nëse trupi...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *