Të mërkurën mot i vranët dhe me mundësi për reshje bore

Të mërkurën mot i vranët dhe me mundësi për reshje bore
Eurolinda Zenelaj

23.03.2021 / Lajme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka parashikuar motin për dy ditët e ardhshme.

IHMK-ja bënë të ditur se të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius. ndërsa maksimalet 3-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.

RAPORTO