Të dielën mot i vranët me reshje shiu dhe bore

Të dielën mot i vranët me reshje shiu dhe bore
Eurolinda Zenelaj

03.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për ditën e nesërme, ku pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore.

IHMK-ja la bërë të ditur se të dielën temperaturat do të ulën ndjeshëm në të dy vlerat ekstreme, raporton SuharekaOnline.

Minimalet ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

RAPORTO