Bizneset Vende Pune Ofertat

Tanja Fajon: Ideja për shkëmbimin e territoreve është një ide e rrezikshme

Tanja Fajon: Ideja për shkëmbimin e territoreve është një ide e rrezikshme

11.11.2018 Lajme

Ajo në një intervistë për ‘Blicin’ serb ka folur për gjendjen politike të brendshme të Serbisë dhe politikat që duhet të zhvillojë shteti drejtë anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

Mirëpo ndër të tjera Fajon është pyetur edhe për dialogun Kosovë – Serbi, për bllokimin e negociatave pas takimit të fundit të palëve në Bruksel.

Fajon është shprehur se dialogu duhet të funksionojë sa më shpejtë dhe të synojë përmirësimin e jetës së qytetarëve në të dy anët, por e ka konsideruar procesin si tejet delikat.

“Dialogu duhet të funksionojë sa më shpejtë dhe synimi është të përmirësohet jeta e qytatarëve në të dy anët, por ky proces është delikat.”, është shprehur Fajon, transmeton lajmi.net.

Ajo gjithashtu ka shtuar se ideja për shkëmbimin e territoreve është një ide e rrezikshme sepse e kaluara na ka mësuar se ndryshimi i kufijve çon në konflikte e luftra.

“Ka gjithashtu bisedime për shkëmbimin e territorit. Është e rëndësishme që ne të mos shkaktojmë një problem të ri në rajon, një paqëndrueshmëri të re. Për fat të keq, e kaluara na ka mësuar që nëse ndryshojmë kufijtë – shpesh kemi konflite, luftëra. Kjo nuk është rruga që ne duam të ndjekim.”, ka përfunuar anëtarja e Parlamentit Evropian.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
FURRA PIZZERIA KOSOVARJA2 Gastronomi Rr.Xhavit Syla Suharek,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë