Suharekë: Të mërkurën (12 dhjetor) 6 ORË pa rrymë

  • 10.12.2018
Suharekë: Të mërkurën (12 dhjetor) 6 ORË pa rrymë

Më 12.12.2018 në  NS 110/35/10kV Theranda  do te  ndërprehet:
• Dalja 10 kV Peqani (Kodi: 32000007)   prej orës 09:00 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat:  Peqan, Sllapuzhan, Bllacë, Duhël, Nishor, Kosterrc, Breshanc, Semetisht, Gurthyesi Destani Peqan, N.T.P.Kroni Bllacë, Pompat e benzinës Bes co.
Arsyeja e ndërprerjes: Montimi i transformatorit, montimi i konzollave, izolatorëve, si dhe tërheqja e përçuesit.


LEXO POASHTU: Suhareka 10 orë pa rrymë! 

Ditë më parë përmes një njoftimi për media KEDS kishte paralajmëruar se Komuna e Suharekës me fshatrat përreth do të kenë shkëputje nga rrjeti eletrik nga ora 8 e mëngjesit deri në ora 14. Kjo nuk doli të jetë e vërtetë pasi që banorët e Komunës sonë edhe pse tani është ora pothuajse 18 po përballen me reduktime të rrymës, raporton SuharekaOnline.

Ndërprerje të tilla priten edhe në ditët dhe javët në vijim varësisht prej punimeve të KEDS-it.

Ditë më parë kryeministri Haradinaj kishte deklaruar se nëse vazhdon ky avaz nga ana e KEDS-it ata edhe mund ti largojmë nga Kosova duke ndërprerë kontratën.

Por siç edhe po shihet një gjë e tillë nuk po mirret parasysh nga këta të fundit ku më së miri e dëshmon fakti se në shumë pjesë te Kosovës reduktimet vazhdojnë kohë pas kohe.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë