Suharekë, një javë : 2 aksidente trafiku, 5 raste të vjedhjeve

  • 29.11.2018
Suharekë, një javë : 2 aksidente trafiku, 5 raste të vjedhjeve

Duke theksuar se “Kryetari Muharremaj, me ftesë zyrtare ka vizituar bashkëatdhetarët tanë në Treviso të Italisë, pastaj ka fol për aktivitetet e organizuara për nder të Festës së 28 Nëntorit, për Diskutimin Publik që u mbajt për Projekt-rregulloren për Transportin rrugor…, pastaj Tryezën kundër dhunës familjare dhe Mbledhjën e Kuvendit komunal..”

Ndërsa për gjendjën e sigurisë në Komunë ka raportuar Komandanti i Stacionit policor në Suharekë, kapiten Milazim Lumi. Ai pasi e ka vlerësuar të qetë dhe stabile gjendjën e sigurisë në Komunë, më pas ka numruar rastet që gjatë një jave kanë ndodhur si: 2 aksident trafiku, 5 raste të vjedhjeve, 2 raste moszbatim të urdhërit të ligjshëm dhe 1 zjarrvënje


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë