Suhareka përkujton presidentin Ibrahim Rugova

  • 21.01.2019
Suhareka përkujton presidentin Ibrahim Rugova

Komuna e Suharekës, në 13 – vjetorin e vdekjës sot ka përkujtuar ish Presidentin historik të Kosovës, dr.Ibrahim Rugova.

Me këtë rast u dha një program artistik në Qendrën Rinore “Shtëpia e Felbahut”, ku kryetari i Komunës. z. Bali Muharremaj, ka mbajt një fjalë rasti ku ka theksuar se: “Ishim me fat që ai ishte mendje ndritur dhe vizionar për popullin të cilin e udhëhiqte, atëher kur duhej të demonstronte vendosmëri dhe sakrificë.


Ndërsa Halil Morina, ka lexuar vargje të burrështetasve që kanë shkruar për Dr. Rugovën. Gjatë programit që u mbajt edhe orë letrare me krijues nga Tirana dhe Suhareka.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë