Suhareka brenda 1 jave: 4 aksidente trafiku, 6 vjedhje të raportuara, 1 person i humbur

Gjendja e sigurisë në Komunë u vlerësua e qetë dhe e sigurt , sot në takimin e radhës për koordinim lokal të sigurisë.

Suhareka brenda 1 jave: 4 aksidente trafiku, 6 vjedhje të raportuara, 1 person i humbur

Komandanti i stacionit policor në Suharekë, kapiten Milazim Lumi, gjatë raportimit për rastet që kanë ndodhur gjatë javës ka thënë se kanë ndodhur 4 aksidente trafiku, 1 lëndim i lehtë trupor, 4 kanosje, 6 vjedhje të raportuara, 1 përson i humbur, 1 sulm fizik dhe 1 rast pjesëmarrje në rrahje.

Ndërsa për aktivitetet dhe ngjarjet që kanë ndodhur në Komunë, ka fol kryesuesja e takimit znj. Mihrije Suka, nënkryetare e Komunës.


Ajo fillimisht ka potencuar aktivitetet në teren që ka zhvilluar kryetari i Komunës ku ka vizituar Projektet që janë në realizim e sipër.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës