Bizneset Vende Pune Ofertat

Stavileci: Dogana po lufton krimin dhe korrupsionin

Stavileci: Dogana po lufton krimin dhe korrupsionin

30.03.2018 Lajme

Ai në emisionin “Përballje”, me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka thënë se zbulimi i narkotikëve bëhet në një procedurë standarde e operimit ku sipas tij, rasti paraqitet tek njësitet e antidrogës të Policisë së Kosovës.

“Mund të ju them se dogana vazhdimisht punon në parandalimin e rasteve jo vetëm në Kosovë, por në të gjitha rastet dhe në të gjitha shtetet. Dogana vazhdimisht punon në parandalimin e rasteve, e rasti i fundit është ky kur janë konfiskuar disa dhjetëra kilogramë marihuanë. Ky rast po vlerësohet më shumë sepse droga është kapur në dalje dhe jo sikurse ndodhë zakonisht në hyrje të vendit”, ka shtuar Stavileci.

Ai ka thënë se Dogana e ka një përvojë shumë të mirë në luftimin e korrupsionit brenda institucionit, në kuptimin e saj që ndërtimi i sistemeve elektronike dhe eliminimi i diskrecionit të oficerëve doganor sipas tij, ka ndikuar në rritjen e të hyrave që për ne është indikator që kemi rënie të korrupsionit.

“Kur eliminohet mundësia me ardhë deri te korrupsioni, bie edhe niveli i korrupsionit. Tani për momentin që flasin, rreth 95 për qind të dërgesave që futen në Kosove zhdoganohen nga sistemi vet, përfshirë edhe pjesën veriore të Kosovës”. /Telegrafi/

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë