Sot takimi i parë në Bruksel nga Delegacioni Shtetëror

  • 08.01.2019
Sot takimi i parë në Bruksel nga Delegacioni Shtetëror

Sot, me datën 8 Janar 2019, Delegacioni Shtetëror i Kosovës do ta zhvillojë takimin e parë në Bruksel të Belgjikës, ku do të jetë prezente përfaqësuesja e BE-së, Federica Mogherini.

Delegacioni Shtetëror i Kosovës, është i përbërë nga 11 persona, ku prijës i këtij delegacioni është Shpend Ahmeti, kryetari i komunës së Prishtinës, dhe nga Fatmir Limaj, zëvendës kryeministër.


Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se do ta këshillojë Delegacionin Shtetëror sa herë që ata kanë nevojë, ndërsa për takimin e sotëm, Thaçi javë më parë kishte bërë të ditur se me datën 8 Janar do të jetë në Brezovicë.

Kurse, pala Serbe kanë deklaruar se, më nuk do të marrin pjesë në takimet e tjera, kjo për shkak të taksës 100% ndaj produkteve Serbe dhe Bosnje e Hercegovinës.

Ditë më parë, Qeveria e Kosovës mori vendimin për ekipin negociator që ti ndahen 300 mijë euro.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë