Sot mot me diell dhe vranësira kalimtare

Sot mot me diell dhe vranësira kalimtare
Eurolinda Zenelaj

31.03.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

IHMK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. 

RAPORTO