Sot mot i vranët e me reshje të dobëta shiu

18.04.2024

Edhe sot në vendin tonë moti do të jetë me kryesisht me vranësira dhe me reshje shiu të dobëta shiut në orët e mesditës.

Sot mot i vranët e me reshje të dobëta shiu Foto: Ilustrim

Temperatura minimale do të shënojë 4 gradë Celsius.

Derisa ajo maksimale e ditës pritet të jetë 13 gradë Celcius.

Ndërkohë, meterologët paralajmërojnë se ajri i ftohtë me origjinë Arktike po zbret drejt Evropës perëndimore, e që pritet të afrohet edhe drejt Ballkanit, e që pritet të sjellë edhe reshje bore në viset malore.