Sot mot i vranët dhe me riga të dobëta shiu

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me kushte për riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.