Sot mot i vranët dhe me reshje shiu

Sot mot i vranët dhe me reshje shiu
Eurolinda Zenelaj

28.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për dy ditët e ardhshme, në të cilat kryesisht do të mbajë mot i vranët.

IHMK-ja njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë moti vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s.

RAPORTO