Sot mot i vranët dhe intervale me diell

Sot mot i vranët dhe intervale me diell
Eurolinda Zenelaj

22.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët e me intervale diell.

IHMK-ja bën të ditur se në vendet malore mund të ketë rigatë dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-10 m/s.

RAPORTO