[VIDEO] Shfaqet ariu i murrmë në Suharekë, bllokon komunikacionin

Në fshatin Popolan të Komunës së Suharekës është parë një ari i murrmë, i cili është xhiruar nga disa persona të kësaj ane.

Në orët e vona të mbrëmjes së kaluar ariu ua ka zënë rrugën disa persona në këtë fshat, pasmje të cilat ua sjellim më poshtë.

Kujtojmë, që arusha e murrme u bë hit medial muajin e fundit, për ashpërsimet e saj. U tha se kjo ndodhi pasi dikush nga banorët ia kishte mbytyr këlyshët.

LEXO EDHE:  32 të shëruar dhe 207 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë