Shaqir Palushi pezullon dorëheqjen nga pozita e kryetarit të Qendrës së Bizneseve të Suharekës

Shaqir Palushi pezullon dorëheqjen nga pozita e kryetarit të Qendrës së Bizneseve të Suharekës

Pas mbledhjes së datës 5 Janar të Qendrës së Bizneseve të Suharekës ku temë kryesore ishte ofrimi i dorëheqjes së z.Shaqir Palushi nga pozita e kryetarit dhe anëtarit të kryesisë nga kjo Qendër me vendim të z.Palushi u pezullua dorëheqja e tij.

Gjatë takimit z.Shaqir Palushi mori vendim që të pezulloj dorëheqjen nga pozitat e lartëpërmendura dhe të vazhdojë aktivitetin e tij në të mirë të komunitetit të bizneseve të Komunës së Suharekës.


Ditë më parë vet z.Palushi kishte deklaruar edhe për dorëheqjen përmes njoftimit të QBS-së.

“Për shkak të angazhimeve në rritje në kompanin Frutex dhe obligimeve tjera e kam të pamundur që ti kryej më përgjegjësi detyrat si Kryetar i QBS-së,prandaj nga sot nuk jamë më Kryetar dhe as anëtar i Bordit, por do të vazhdoj të jemë anëtar i QBS-së” thuhej në njoftimin e QBS-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës