Shaqir Palushi brenda pak orëve mbledh mbi 3000 euro për Armend Shukollin

  • 25.12.2018
Shaqir Palushi brenda pak orëve mbledh mbi 3000 euro për Armend Shukollin

Pronari i kompanisë Frutex, Shaqir Palushi ka arritur që brenda pak orëve të mbledh mbi 3000 euro si aksion humanitar për Armend Shukollin, saktësisht shuma e publikuar deri më tani është 3120 euro.

Palushi aksionin e ka nisur nga profili i tij në Facebook duke u bërë thirrje për ndihmë të gjithë miqëve të tij.

Për çdo njërin që i është përgjigjur këtij aksioni Shaqir Palushi ka bërë publik donatorin dhe shumën e dhënë. Në anën tjetër Shoqata “Jetimat e Ballkanit” kanë dhuruar 5000 euro për Armend Shukollin. Këtë e ka konfirmuar humanisti Halil Kastrati.

Ndryshe nesër të rinjët e qytetit kanë organizuar aksion humanitar për mbledhjen e mjeteve për shërimin e Armend Shukollit. Aksioni pritet të fillojë në ora 09:00 në sheshin Fadil Vata ku ftohen të gjithë qytetarët e vullnetit të mirë që të kontribojnë.
Brenda ditës stafi ynë ka kontaktuar disa herë radhazi me familjarët e Armendit ku të njëjtit kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këtë aksion dhe kanë bërë thirrje për ndihmën e qytetarëve.

Të njëjtit kanë konfirmuar se Armendi pritet që ti nënshtrohet operacionit ditën e enjte apo të premten dhe se gjendet në Shqipëri. Ka qenë ndihma e kryetarit Bali Muharremaj që Armendi të dërgohet urgjentë në Shqipëri, thanë familjarët.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë